The Story
| Brand Name | PXN |
| Model Number | VD10+W DSR2 Bundle |
| Connection Method | Quick Release |
|
Wheel Rim Materia |
Ultra-fiber leather |
| Wheel Diameter | 11.8 inches (300mm) |
|
Paddle Shifters Material |
Aluminum alloy Hall Effect |
| Steering Wheel RGB | Supported |
| PC Software | Supported |
| Compatible Platform | PC (Windows) |
| Torque |
Constant 10Nm       Peak 12Nm |
| Algorithm | PXN-dedicated New Algorithm |
| Shift Paddle Material | Aluminum Alloy |
| Motor Resolution | 24bit |
| Motor | Servo Direct Drive Motor |
| Motor Advantage | Low inertia Cog free Custom multi-pole servo motor |
| Mode on PC | D-input |
| Pedal Technology | Hall magnetic induction linear pedal |
| Steering Wheel Weight | 1500g |
| Programming Buttons | 12 Pcs |
|
Aluminum Hall Magnetic Picks |
4 Pcs |
| DIY multi-color lighting effect lamp beads | 11beads |
| Downward-pressing knob | 20 segments |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand Name | PXN |
| Model Number | VD10+W DSR2 Bundle |
| Connection Method | Quick Release |
|
Wheel Rim Materia |
Ultra-fiber leather |
| Wheel Diameter | 11.8 inches (300mm) |
|
Paddle Shifters Material |
Aluminum alloy Hall Effect |
| Steering Wheel RGB | Supported |
| PC Software | Supported |
| Compatible Platform | PC (Windows) |
| Torque |
Constant 10Nm       Peak 12Nm |
| Algorithm | PXN-dedicated New Algorithm |
| Shift Paddle Material | Aluminum Alloy |
| Motor Resolution | 24bit |
| Motor | Servo Direct Drive Motor |
| Motor Advantage | Low inertia Cog free Custom multi-pole servo motor |
| Mode on PC | D-input |
| Pedal Technology | Hall magnetic induction linear pedal |
| Steering Wheel Weight | 1500g |
| Programming Buttons | 12 Pcs |
|
Aluminum Hall Magnetic Picks |
4 Pcs |
| DIY multi-color lighting effect lamp beads | 11beads |
| Downward-pressing knob | 20 segments |










