🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
$12.00
Original: $39.99
-70%PXN W V10F Formula Wheel Mod—
$39.99
$12.00The Story
PXN W V10F Formula Wheel Mod – High-End Formula Rim for V10 Pro/Ultra Series
Native to the V10 Pro/Ultra Ecosystem with the 270 mm Formula Wheel Mod. Crafted from an aluminum alloy functional panel with full-silicone comfort grips for precise and immersive racing.
| Brand Name | PXN |
| Model Number | W V10-F |
| Product Type | Formula-Style Replacement Wheel |
| Wheel Diameter | 270mm (10.63 inches) |
| Grip Material | Silicone (55° hardness, anti-slip, wear-resistant) |
| Panel Material | Aluminum Alloy |
| Connection Method | Quick Release (Compatible with PXN V10 Pro/Ultra Base) |
| Rotation Angle | 270° / 900° Switchable |
| Compatibility | PXN V10 Pro/Ultra Base (PC / PS4 / Xbox One / Xbox Series X|S) |
| Package Size | 286 Ă— 176.5 Ă— 36 mm |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
PXN W V10F Formula Wheel Mod – High-End Formula Rim for V10 Pro/Ultra Series
Native to the V10 Pro/Ultra Ecosystem with the 270 mm Formula Wheel Mod. Crafted from an aluminum alloy functional panel with full-silicone comfort grips for precise and immersive racing.
| Brand Name | PXN |
| Model Number | W V10-F |
| Product Type | Formula-Style Replacement Wheel |
| Wheel Diameter | 270mm (10.63 inches) |
| Grip Material | Silicone (55° hardness, anti-slip, wear-resistant) |
| Panel Material | Aluminum Alloy |
| Connection Method | Quick Release (Compatible with PXN V10 Pro/Ultra Base) |
| Rotation Angle | 270° / 900° Switchable |
| Compatibility | PXN V10 Pro/Ultra Base (PC / PS4 / Xbox One / Xbox Series X|S) |
| Package Size | 286 Ă— 176.5 Ă— 36 mm |



