🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
$549.00
PXN VD6+W DS R2 Bundle for PC—
$549.00
The Story
| Brand Name | PXN |
| Model Number | VD6+W DSR2 Bundle |
| Connection | Wired |
| Constant Torque | 6Nm |
| Wheel Diameter | 11 inches (280mm) |
| Shift Paddle Material | Aluminum Alloy |
| App Functionality | Supported |
| Firmware Updating | Supported |
| Compatible Platform | PC (Windows) |
| Mode on PC | D-input |
| Pedal Technology | Hall magnetic induction linear pedal |
| Number of pedals | 3 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand Name | PXN |
| Model Number | VD6+W DSR2 Bundle |
| Connection | Wired |
| Constant Torque | 6Nm |
| Wheel Diameter | 11 inches (280mm) |
| Shift Paddle Material | Aluminum Alloy |
| App Functionality | Supported |
| Firmware Updating | Supported |
| Compatible Platform | PC (Windows) |
| Mode on PC | D-input |
| Pedal Technology | Hall magnetic induction linear pedal |
| Number of pedals | 3 |














